Top
Başkent Tiner Üretimi

Başkent Tiner Üretimi, alanında hizmet veren Safir1 Grup tarafından üretimi sağlanan tiner birçok alanda kullanılan ürünlerden biridir. Tiner, dilimizdeki karşılığı ile “inceltici” daha çok içeriğinde etkin madde olarak yağ baz alınan boyaların inceltilmesi işlemi için tercih edilmektedir. Bununla birlikte inşaat sektöründe bir hayli ihtiyaç duyulan ve boya kalıntılarının temizlenmesi gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır.  

Solvent bazlı boyaların yüzeylere uygulanması normal boyaların uygulanmasından çok daha zordur. Bu nedenle bu çeşit boyaların mutlaka inceltilmesi gerekir. Böylece kolay uygulanma imkanı ortaya çıkar. Boyanın inceltilmesinde kullanılan tinerin tercih edilmesinde de boya ile uyumlu tiner tercihi büyük önem taşımaktadır. Alanında uzman ustalar, tiner kullanımı sırasında bir hayli dikkatli olurlar. Çünkü tiner kullanımı boyaya göre farklılık gösterebilir. Doğru tiner kullanımı ise boyanın çok daha kolay uygulanmasını sağlarken yanlış tiner kullanımı boyanın uygulanmasını engellemektedir.

Tiner Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Tiner, yağ bazlı boyaların inceltilerek kolay uygulanmasını sağlayan ve inşaat alanında çok sık kullanılan etki alanı geniş bir malzemedir. Tiner çeşitleri ise boya çeşitlerine bağlı olarak tercih edilen maddelerdir. Temelde iki çeşit tiner bulunur. Bunlar sentetik tiner ve selülozik tiner olmak üzere isimlendirilir. Her iki tinerin de amaçları boyaları inceltmektir. Ancak kullanıldıkları boya çeşitleri farklıdır. Yukarıda yer alan iki çeşit tiner en çok kullanılan ve tercih edilen tinerlerdir. Bununla birlikte daha özel olarak farklı alanlarda kullanılan boyaların inceltilmesi için tercih edilen bazı başka tiner çeşitleri de bulunmaktadır. Bu tiner çeşitleri ve isimlerini aşağıdaki listede sizin için yerleştirdik.

  • Sentetik tiner,
  • Selülozik tiner,
  • Hrm tineri,
  • Kokusuz tiner,
  • Yol çizgi boyası tineri,
  • Epoksi ürün tineri.

Yukarıda yer alan tinerlerin her birinin etken madde kullanım oranları birbirinden farklıdır. Böylece tiner ürünleri de birbirinden farklı amaçlar için kullanılabilmektedir.

Başkent Tiner Üretim Faaliyetleri

Başkent tiner üretim faaliyetleri Safir1 Grup tarafından gerçekleştirilmektedir. Bir tinerin üretilme süreci gerçek anlamda ustalık ister. Tineri ortaya çıkan malzemelerin karışımlarında doğru oran kullanılması ile birlikte işe yarayan dayanıklı tiner ürünleri ortaya çıkabilmektedir. Safir1 Grup bünyesinde alanında uzman ustalar tarafından karışımı oluşturulan ve üretilen tiner ürünleri hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Şirket Adresimiz

Merkez: Hacı Bayram Mahallesi Demir Caddesi No: 83/B Altındağ/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0312 802 09 99
0312 911 93 95

E-Posta Adresimiz

info@safir1grup.com